top of page

Бібліотека – це той храм, де завжди народжується  зберігається духовність. Пам’ятаємо, що давнину бібліотеку називали: «Дім життя», «Притулок мудрості», «Аптека для душі», -  так казав про бібліотеки Василь Сухомлинський.

       Сьогодні все більше і більше бібліотек стають електронними, звичні для нас друковані видання переводяться в електронний формат, змінюються функції самих бібліотек. Це вже не просто читальні  місця, а простір, де можна разом вчитися, спілкуватися, дружити.
         Але  Інтернет ще не став культурним  майданчиком, тому ми батькам рекомендуємо, щоб їхні діти 6 - 12 років читали з друкованого носія, що б образне мислення дітей розвивалося. Пам’ятаємо:  "Люди перестають мислити, коли перестають читати"   (Д. Дідро). 

         Сучасна шкільна бібліотека - це розумна бібліотека,  де учні можуть знайти не тільки джерела інформації, а й розкрити свої таланти.  Це місце, де вони з користю можуть провести час.  Шкільну бібліотеку відвідують всі – від першокласника до випускника, від батьків – до вчителів. На протязі дня нашу бібліотеку відвідує понад 50 учнів і кожен може знайти собі будь – яке заняття.

Тому, основні завдання роботи шкільної бібліотеки:

  • розвиток інформаційного центру;

  • розвиток читацького інтересу учнів початкових класів;

  • розвиток інтелектуальних здібностей учнів основної школи;

  • виявлення та підтримка творчих та обдарованих учнів

 Коли дитина бере до рук книгу, вона знайомиться з казковими героями, а коли сонце піднімається і з його промінчиків починають сяяти  (тобто дитина росте, доростає до юного віку), вона знайомиться вже з більш серйозними авторами. Так і виходить, що  «Ми зростаємо разом з книгою»

Головне на сьогодні завдання для шкільних бібліотек бути цікавими та корисними нашим читачам,  так як шкільна бібліотека є першою бібліотекою в житті дитини.

bottom of page